Polsko - Krakov, Vratislav, Vělička a UNESCOPamátky UNESCO v ČR vystřídá Krakov - klenot mezi polskými městy a 3 další památky UNESCO. Navštívíte Královský zámek Wawel, židovskou čtvrť Kazimierz, čeká vás solný důl Vělička, Kalwaria Zębrzydowska či kouzelná příroda Ojcowského NP nebo skanzen Malopolska.

Poznámka: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Náročnost programu: Orientační ceny vstupného
KRAKÓW:
Wawel : Královské komnaty 18 PLN + paušální příplatek za místního průvodce, zbrojnice + klenotnice - 17 PLN, Dračí jáma - 3 PLN, katedrála na Wawelu je zdarma, vstup krypta, věž a klenotnice katedrály - 12 PLN
Mariánský chrám : 10 PLN, Národní galerie ( Dáma s hranostajem ) 11 PLN, Collegium Maius: 15 PLN, Muzeum (měšťanský dům) Plac Marianski č. 3 - 6 PLN, Palác Ciolowski: galerie pravoslavného umění - 15 PLN, Muzeum Jana Pavla II. - 10 PLN, Kazimierz - synagoga - 10 PLN.
Wieliczka : 64 PLN + poplatek za fotoaparát - 10 PLN, paušální příplatek za provázení
Ojców hrad: 2 PLN, Lokýtkova jeskyně – 8 PLN.
KROMĚŘÍŽ : zámek 100 Kč, Obrazová galerie – 50 Kč, sdružené vstupné zámek + obrazárna – 110 Kč, Věž – 50 Kč, Mincovna – 15 Kč, Květná zahrada – 70 Kč s rotundou anebo 40 Kč bez, Sala Terrena – 30 Kč, Arcibiskupské sklepy s ochutnávkou 140 Kč
OLOMOUC : radnice (věž s orlojem a kaple) 15 Kč, prohlídka s obřadní síní 30 Kč
Hrad Helfštýn: 60 Kč.
ROŽNOV : Valašské muzeum v přírodě: Dřevěné městečko - 80 Kč, Mlýnská dolina - 80 Kč, Valašská dědina - 100 Kč, souhrnná vstupenka do všech 3 areálů - 200 Kč, výstavy Sušák - 40 Kč
Poznámka ke vstupům do objektů: u některých objektů jsou zajištěné rezervace pro pohodlí a ušetření času klientů, v některých objektech je bezpodmínečně nutné využívat místního průvodce, váš průvodce překládá nebo vede sám část skupiny, tarif průvodce se zahrnuje do ceny vstupenky. Konečné ceny vstupů záleží na konečném počtu zájemců (skupinové slevy). V některých objektech jsou možné také studentské slevy (nutné předložit průkaz ISIC).

Kapesné
Celková orientační částka na vstupy je 100-130 PLN + 300 Kč. Doporučujeme výměnu už v ČR.
Orientační ceny v Polsku: balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Stravování: snídaně

1x snídaně i večeře v hotelu v ČR, 2x kontinentální snídaně v Polsku. U velikonočního termínu jsou v ceně 3 snídaně v Polsku a večeře 1. den. 2x večeře v Polsku lze doplatit (doporučujeme). U večeří nejsou v ceně nápoje.
V místě ubytování nejsou velké možnosti stravování. Počet večeří je nutné upřesnit před odjezdem.

Ubytování: hotel

1x v hotelu v ČR ve 2lůžkových pokojích, 2x v hotelu v Polsku ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím; u velikonočního termínu 3x hotel v Polsku.

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy v ranních hodinách, A) Velikonoce: tradice Malopolska a krakovského vojvodství ve skanzenu WIEGIEŁZÓW, zřícenina středověkého hradu LIPOWIEC, B) květen: KROMĚŘÍŽ (UNESCO), zahrady a arcibiskupské sklepy s ochutnávkou vína, květinová výstava FLORIA 2019, C) červenec: perla Moravy OLOMOUC (UNESCO), Přemyslovský palác, radnice s orlojem, sloup Nejsvětější trojice, zastávka na hradě Helfštýn, mezinárodní centrum kovářství, D) září: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, babí léto v Beskydech a návštěva skanzenu, zastávka ve Štramberku, věž Trúba, ubytování v Beskydech.
2. den: KRAKOV (Kraków, UNESCO), královský zámek WAWEL, katedrála, Královská cesta, chrám P. Marie s největším gotickým oltářem na světě, Sukiennice, Barbakan, COLLEGIUM MAIUS, dle času volno v centru Krakova, indiv. Národní muzeum (Leonardova Dáma s hranostajem), kavárnička nebo PIJALNIA CZEKOLADY - výborná čokoláda na pití.
3. den: VĚLIČKA (Wieliczka, UNESCO), komplex kaplí v solných dolech, muzeum, KRAKOV, židovská čtvrť Kazimierz (UNESCO), OJCOW, turistika v OJCOWSKÉM NP, bizarní skalní útvary, hrad Ojców, Lokýtkova jeskyně.
4. den: KALWARIA ZĘBRZYDOWSKA (UNESCO), významné polské poutní místo s nejrozsáhlejší kalvárií, 41 kaplí v okolních kopcích, vycházková trasa, zastávka v CIESZYN (Polský Těšín), městečko s se zámkem a vzácnou rotundou sv. Mikuláše (exteriéry), návrat do Prahy v pozdních nočních hodinách.

září 2019

26.09. - 29.09.19 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem
5 190 Kč
cena za 4 dny (3 noci)
26.09. - 29.09.19 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem (Praha)
5 190 Kč
cena za 4 dny (3 noci)
26.09. - 29.09.19 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem (Pardubice)
5 190 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 3x hotel (1x v ČR s polopenzí, 2x v Polsku se snídaní; v termínu A) 3x u Krakova), vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • pobyt. taxy, MHD, vstupné (300 Kč, 130 PLZ) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 1 500 Kč, 2x večeře 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 140 Kč