Západní Ukrajina a východní SlovenskoLevoča (UNESCO) – Hervartov (UNESCO) – Bardějov (UNESCO) – Ladomirová (UNESCO) – Lvov (UNESCO) – Koločava – jezero Siněvir – Užhorod - Košice

Stravování: snídaně

Snídaně kontinentální bufet, večeře za příplatek servírované 3 chody

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Jihlava , Velká Bíteš, Velké Meziříčí

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: V brzkých ranních hodinách odjedeme z Prahy, Brna na Slovensko. Naší první zastávkou bude Levoča, perla spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Naší poslední zastávkou bude Bardějov, kde si prohlédneme centrum a středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Ubytování, nocleh.
2. den: Po snídani se zastavíme u dřevěného pravoslavného kostelíka Ladomirová, který je na seznamu UNESCO. Poté pojedeme přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8.500 sovětských a 6.500 československých bojovníků, na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem. V podvečer přijedeme na Ukrajinu, abychom se ubytovali ve Lvově. Nocleh.
3. den: Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Nocleh.
4. den: Po snídani pojedeme ze Lvova horskou oblastí přes poloninu Boržava a kolem poledne přijedeme na Koločavu nazývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, se občerstvíme borščem a pivem nebo nealko nápojem v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky i k dřevěnému kostelíku sv. Ducha. Zbytek dne strávíme v nádherném prostředí jezera Siněvir v Národním přírodním parku Siněvir. Projdeme se po břehu největšího a nejvýše položeného ukrajinského jezera, které je malebně položeno uprostřed lesů pohoří Gorgony. Možná nás právě tak jako dívku Sini rozpláče smutný příběh o smrti jejího chlapce Vira, který je pochován pod mohylou na ostrůvku. Dle legendy je jezero naplněno jejími slzami. Na ubytování přijedeme do horského hotelu.
5. den: Po snídani již pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy do Užhorodu a zamíříme do krajanského klubu Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. V centru se projdeme kolem řeckokatolické katedrály s hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Ubytujeme se poblíž centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.
6. den: Po snídani se již vydáme směrem na Slovensko, kde si prohlédneme historické centrum Košic, druhého největšího slovenského města. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Cestou domů se ještě zastavíme na nákup domácích sýrů. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách, následně do Prahy.

srpen 2019

17.08. - 22.08.19 sobota - čtvrtek
snídaně autokarem (Praha)
9 490 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Cena zahrnuje

 • 5 ubytování
 • 5 snídaní
 • 1 boršč s nápojem v Koločavě
 • doprava luxusním autokarem
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu, vstupy, fakultativní služby cca 15 EUR a 75 UAH
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 250 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3200 Kč)
 • 4 večeře (příplatek: 1060 Kč)
 • svoz Vyškov (příplatek: 200 Kč)
 • svoz Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Žďár nad Sázavou (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Prostějov, Uherské Hradiště (příplatek: 300 Kč)
 • svoz Kroměříž, Olomouc, Přerov, Zlín (příplatek: 400 Kč)
TOPlist