Polsko - Polské Bieszczady na kole v pohodě - hotelNejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků. Poněkud rušněji bude u přehrady Solina, která je největší v zemi. K atrakcím parku, který leží v Podkarpatském vojvodství, patří i vlaková úzkokolejka původně vozící dřevo, dnes turisty. Klasická železnice sleduje stopy Švejka putujícího tímto zapomenutým koutem Polska na haličskou frontu. Většina tras vede po asfaltových a šotolinových cestách vhodných též pro trekkingová kola. Některé úseky vedoucí přes hřebeny jsou vhodné pro "horaly". Zájezd je zcela bez nočních přejezdů!

Poznámka: Uvedené svozy neplatí pro tento cyklozájezd.

Stravování: polopenze

polopenze.

Ubytování: hotel

6x ubytování v hotelu.

Program zájezdu

1. den: ranní odjezd z ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v centru Bieszczad.
2. den: celodenní výlet na kole do nejvýchodnější části Bieszczad. Opuštěnou krajinou po štěrkové cestě pozvolna směřujeme vzhůru až do výšky 800 metrů. Pro zájemce je možnost po štěrkové cestě si prodloužit výlet dále až k zaniklé vesnici BENIOWA se zbytky hospodářských budov a základy kostela. Horská silnice nás zavede k vřesovišti TARNAWA, kde sesedneme z kola a projdeme se místním rašeliništěm. Dále opuštěnou krajinou již na kole sjedeme k řece SAN tvořící hranici s Ukrajinou. Podél řeky pokračujeme a vracíme se zpět, kde náš výlet zakončíme u zubří rezervace a následně na ubytování na kole. (39/49 km)
3. den: po silnici podél říčky MUCZNY do SMOLNIKU, kde se nachází dřevěný kostel sv. Michala Archanděla z 18. století zařazeného mezi památky UNESCO. Dále pokračujeme podél řeky San do DWERNIKU, kde si prohlédneme další z řady dřevěných kostelů sv. Michala Archanděla. Poté odbočíme na lesní cyklostezku vedoucí údolím skrze Caryňské poloniny podél kempů a Caryňského potoku. Následně vyjedeme na silnici, po které se vydáme směrem zpět od BEREŽKI do USTRZYKY GORNE, kde nás bude čekat možnost občerstvení v místní hospůdce, odtud na kole, popř. autobusem na ubytování (40/60 km).
4. den:
5. den: celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny – na vrchol KREMENEC (1 221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.
6. den: po silnici vyjíždíme přímo z hotelu až do malé vsi CHMIEL s dřevěným kostelem sv. Mikuláše. Pokračujeme podél řeky San k ZATWARNICA, kde odbočíme na lesní cyklostezku. Pomocí pozvolného stoupání (400 m) jedeme k hřebenům, lesní cesta nás dovede až do obce LUTOWISKA, kde je možnost nákupu či využití jedné z restaurací a následně pokračujeme na kole nebo autobusem přímo do hotelu (47/65 km).
7. den: ráno po snídani odjezd domů, tranzit Polskem, večerní návrat do ČR.

srpen 2020

15.08. - 21.08.20 sobota - pátek
polopenze autokarem
15 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
15.08. - 21.08.20 sobota - pátek
polopenze autokarem (Praha)
15 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
15.08. - 21.08.20 sobota - pátek
polopenze autokarem (Pardubice)
15 490 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem (2 000 km) včetně dopravy kol v krytém přívěsu, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, sportovní instruktor, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné do památek, fakultativní akce, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v hotelu 3 800 Kč
TOPlist